Kurumsal Kimlik - Markanızın Profesyonel Bir Dokunuşa İhtiyacı Var 
Kurumsal kimlik, bir markanın fiziksel ve dijital dünyadaki imajıdır ve potansiyel müşterilerin markanıza olan güvenini doğrudan etkileyen en önemli etkendir. Markanızın imajı ne kadar iyi ve bütünsel görünürse tüm bu mecralardaki temsiliniz daha güçlü olur. Eğer iyi bir logonuz ve her mecra için özel olarak hazırlanmış kurumsal materyalleriniz yoksa markanızın güvenilirliği azalır ve potansiyel müşterilerinizin geri dönüşleri ciddi oranda düşer. Marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırmak için kurumsal kimlik materyallerinizin sektöre uygun ve profesyonel bir şekilde hazırlanmış olması gerekir.
                            * Logo Tasarım
Markanın bulunduğu sektör ve hitap ettiği hedef kitle belirlenerek müşterinin talepleri doğrultusunda logo ve ikon çalışmaları yürütülür. 
                            * Kurumsal Renklerin Belirlenmesi
En az 2, en fazla 4 olmak üzere ana renkler belirlenir. Tüm mecralarda kullanılacak olan dijital ve basılı içerikler bu renkler referans alınarak tasarlanır.
                             * Kurumsal Fontların Belirlenmesi Ve Kullanılması
                 Tüm dijital ve basılı mecralarda kullanılmak üzere en az 1, en fazla 2 adet font belirlenir. Bu                     fontlar belirlenen kurumsal renkler gibi markanın yüzünü oluşturur. Bu adım ile marka imajı                     oluşturulmuş olur.
Back to Top